Компанія Vega Telecom провела майстер-клас для студентів Державного університету телекомунікацій

20.08.2021

Національний телеком-оператор Vega підтримав освітню програму «Організація практичних навичок для студентів та аспірантів державних вузів» та провів робочий тренінг для студентів Державного університету телекомунікацій.

Фахівці Vega познайомили слухачів із сучасною технологією передачі даних GPON, можливостями мережі, її перевагами та структурою, а також провели майстер-клас із підключення реального клієнта до мережі швидкісного гігабітного інтернету Gigabit by Vega.

«Ми завжди відкриті до освітніх ініціатив та за можливості надаємо підтримку молодим фахівцям, які лише роблять перші кроки в освоєнні галузі телекому, адже вклад у знання нового покоління – найцінніше, що може зробити бізнес. Зараз у нашій команді є співробітники, які колись прийшли у Vega стажерами та практикантами. Це велика місія та відповідальність – передати власний досвід, познайомити з всіма тонкощами професії, показати реальну роботу та забезпечити практику з актуальними технологіями. Такий тренінг ми провели вперше, підключивши разом зі студентами нового клієнта. Ми плануємо й надалі працювати в цьому напрямку», – прокоментував Генеральний директор Мурат Чинар.

Учасниками тренінгу стали студенти та аспіранти Кафедри комп’ютерної інженерії Навчально-наукового інституту Інформаційних технологій Державного університету телекомунікацій, для яких цей захід корисний та має практичну реалізацію в майбутньому.

Андрій Петрович Бондарчук, директор Навчально-наукового інституту Інформаційних технологій Державного університету телекомунікацій, відзначив:

«Законодавство України вимагає врахувати компетенції роботодавців при затвердженні освітніх програм, тому Національний телеком-оператор Vega є постійним партнером Університету, бере участь у їхній розробці й оновленні, надаючи інформацію про сучасні й перспективні технології та можливість практичної роботи з діючим обладнанням компанії. Стрімкий розвиток інформаційних мереж вимагає від студентів постійного набуття навичок обробляти, передавати й аналізувати інформацію, застосовуючи при цьому сучасне обладнання та актуальні протоколи».

У межах заходу, майбутні спеціалісти:

• ознайомились з клієнтським обладнанням для підключення сервісів GPON та IP-TV;

• побачили як проводяться роботи з монтажу та прокладки останньої милі для клієнтського включення, підключення лінії до сплітера (оптичної призми);

• дізнались про нюанси зварювання ВОЛЗ та тестування фізичного й канального рівня, а також протестували реальну швидкість, яку забезпечує технологія GPON.

«Це був корисний тренінг, адже на практиці ми побачили всі нюанси та етапи підключення нового користувача до мережі гігабітного інтернету. З програм ми розуміли, як все зроблено логічно, але як це працює фізично – дізнались лише сьогодні. Фахівці детально пояснили та наглядно показали кожний етап», – говорить магістр Ігор.

У компанії будуть і надалі проводити заходи із залученням випускників та студентів, які планують працювати у сфері телекомунікацій, та продовжувати успішну співпрацю з Державним університетом телекомунікацій.