Рінат Ахметов направляє 300 мільйонів гривень на боротьбу з коронавірусом

19.03.2020

Рінат Ахметов направляє 300 мільйонів гривень на боротьбу з коронавірусом.

Для цього він об'єднав всі ресурси - Благодійного Фонду, компаній ДТЕК і Метінвест, ФК «Шахтар» і всіх активів SCM - для допомоги Україні.

"Коронавірус – це біда, з якою сучасний світ зіткнувся в такому масштабі, напевно, вперше. Я абсолютно впевнений, що в цій ситуації кожен повинен подумати, чим конкретно він може допомогти Україні й українцям", – сказав Рінат Ахметов.

За особистим рішенням Засновника Фонд Ріната Ахметова для всієї країни закупить ще 300 тисяч експрес-тестів на коронавірус. Якнайшвидше їх буде передано до Стабілізаційного фонду, ініційованого Президентом України. Крім того, додатково буде придбано як мінімум 200 апаратів ШВЛ, необхідних для порятунку життів людей, а також інше обладнання.

"Ми не будемо стояти осторонь – ми допомагали, допомагаємо й будемо допомагати. У співпраці з МОЗ ми зробимо все, щоб не допустити епідемії коронавірусу в містах нашої присутності й у всій країні. Тільки об’єднавши наші зусилля перед лицем небезпеки, ми зможемо зробити так, щоб Україна впоралася з усіма викликами, які перед нею стоять", – підкреслив Рінат Ахметов.

Фонд Ріната Ахметова завжди першим приходить на допомогу Україні. Коли весь світ і наша країна зіткнулися з загрозою поширення коронавірусу, за особистим рішенням Засновника Фонд першим у країні відреагував на небезпеку епідемії.

Раніше, за особистим рішенням Ріната Ахметова, уже закуплено та передано МОЗ обладнання для ефективного лікування ускладнень коронавірусу – висококласні апарати штучної вентиляції легенів (ШВЛ) SERVO-I UNIVERSAL і SERVO AIR шведського виробництва та інше обладнання.

Фонд також уже закупив засоби індивідуального захисту для українських медиків: унікальний ізолювальний мобільний бокс для транспортування інфекційних хворих EgoZlin biobag EBV, захисний біологічний і протихімічний костюм із фільтрувально-вентиляційною установкою EOBO-20 EgoZlin, захисні одноразові комбінезони проти хімічних засобів, інфрачервоні термометри з лазерною указкою, захисні маски, окуляри.

Крім того, Фонд Ріната Ахметова купує аналізатори експрес-тестів на коронавірус у комплекті з тест-картриджами для них, а також 20 000 експрес-тестів.

Ще 22 апарати ШВЛ встановлено в автомобілях неонатальної швидкої допомоги, переданих Фондом у всі округи країни за проектом «200 швидких для України».