Результати діяльності Vega за 2023 рік.

07.05.2024

Національний телеком-оператор Vega, який відповідає за напрямок фіксованого зв’язку Vodafone Україна, у 2023 році забезпечував стабільним інтернетом українців і збільшив інвестиції у розвиток сучасних технологій зв’язку.

Дохід національного телеком-оператора Vega за 2023 рік склав 491,2 млн грн, що на 15% більше ніж торік. Основними джерелами надходжень компанії залишаються послуги широкосмугового швидкісного доступу до мережі Інтернет, IP-телефонія для клієнтів бізнес-сегменту й дохід від продажів телеком-послуг іншим операторам/провайдерам.

Дохід від послуг, наданих клієнтам B2B та B2C за сучасними оптоволоконними технологіями у 2023 році, склав 261 млн грн.

«Головним стратегічним завданням року було і залишається не лише утримання стабільної роботи телеком-послуг в екстремальних реаліях війни, а й інноваційний розвиток. Завдяки підтримці Vodafone Україна Vega продовжила активно інвестувати у розбудову і модернізацію телеком-інфраструктури та стійкість мережі. Капітальні інвестиції у порівнянні з 2022 роком збільшилися на 173 % і склали 281 млн грн. Здебільшого - це будівництво нових інтернет-зон GPON (Gigabit Passive Optic Network), модернізація мереж з технології FTTx на PON, закупівля акумуляторів, генераторів для забезпечення технічних майданчиків альтернативними джерелами живлення на випадок відключень від електропостачання», - відзначив Сергій Скрипніков - генеральний директор Vega.

Попри війну увесь минулий рік оператор не лише продовжував розширювати географію GPON у Києві, Одесі, Дніпрі, Львові, Харкові та Запоріжжі, а й розпочав будівництво в Миколаєві та Івано-Франківську. Всього за 2023 рік мережу GPON від Vega розгорнули у 3 125 багатоквартирних будинків з можливістю доступу до сучасного високошвидкісного інтернету для 411 426 домогосподарств. Це у 2, 9 рази більше ніж у 2022 році. Загалом послуга Vodafone Gigabit Net доступна вже майже в 6 тис. багатоквартирних будинках у містах присутності.

До послуги інтернет-доступу за оптичними технологіями у 2023 році підключили втричі більше нових абонентів ніж торік. Загальна база клієнтів зросла на 50 %.

«Важливо відзначити, що збільшення кількості користувачів - не лише відображення попиту на енергоефективний інтернет. На вибір абонентів також впливає якість послуг та висока швидкість, які забезпечуються нашою компанією через технологію GPON. Найкраще демонструє цей факт те, що клієнти залишаються з нами коли електропостачання стабільне», - додав Сергій Скрипніков.

Компанія продовжує забезпечувати зв’язком військові підрозділи й установи та Wi-Fi доступом укриття та бомбосховища (понад 100), у яких українці й нині мають можливість безоплатно користуватися інтернетом під час повітряних тривог. Загалом з початку повномасштабного російського вторгнення Vega надала допомоги країні на 2,4 млн грн.

Одним зі способів збереження стабільності економіки під час війни є також сплата бізнесами податків. За чотири квартали 2023 року ПрАТ «ФАРЛЕП-ІНВЕСТ» перерахувало 123,8 млн грн податків і зборів до бюджетів усіх рівнів, що на 17% більше ніж за 2022 рік.