Питання та відповіді

Реєстрація доменного імені:

1. Як зареєструвати домен у Vega?
Для реєстрації домену необхідно звернутися до Центру продажу і обслуговування, або надіслати заявку з Особистого кабінету.
2. Скільки часу займає реєстрація домену?
Процес реєстрації доменного імені може тривати від кількох хвилин до кількох днів, в залежності від правил і умов реєстрації доменів в обраній зоні (реєстрація доменів в нерозвинутих зонах може тривати до 5 днів з причин, на які реєстратор не може впливати).
Орієнтовний час реєстрації:
  • .com.ua, .kiev.ua, .in.ua, .dp.ua, .dn.ua, .zp.ua, .kh.ua, .lg.ua, .od.ua – 5-15 хвилин з моменту подачі заявки.
  • .com, .net, .org, .info, .biz, .name – від 1 до 48 годин.
  • .net.ua, .org.ua, .lviv.ua, .mk.ua – 1-5 днів*.
  • ..ua, .gov.ua, .edu.ua – до 7 днів.

*Час реєстрації доменних імен у вказаних зонах може відрізнятися від вказаного з причин, що не залежать від реєстратора.

Продовження терміну дії

3. Як можна дізнатись про необхідність подовження домену?
Ми повідомляємо про завершення терміну дії домену тричі за 30 днів до дати його закінчення. Крім того, при наближенні цього терміну інформація відображається в «Особистому кабінеті». Для того щоб гарантовано отримувати такі попередження, радимо підтримувати контактний e-mail свого облікового запису в актуальному стані.
4. Чому не вдається продовжити термін дії домену в «Особистому кабінеті»?
Це може статися з різних причин, наприклад:
  • На балансі недостатньо коштів для оплати подовження домену. У такому випадку необхідно поповнити рахунок одним із доступних методів. Після надходження коштів на рахунок потрібно надіслати заявку на продовження терміну дії домену.
  • Сервіс доменного імені видалений – це може статися у випадку, якщо минув стандартний термін подовження домену.

Якщо у Вас виникли складності при продовженні терміну дії домену, радимо звернутися до служби підтримки користувачів (0 800 60 00 60), або надіслати запит за адресою [email protected].
5. Що робити, якщо не встиг продовжити термін дії домену?
В деяких доменних зонах надається можливість відновити видалений домен (на даний момент це можливо лише для міжнародних доменних зон). Відновлення домену – це додаткова послуга, що надається реєстрами різних зон, тому за користування нею нараховується додаткова плата.

Трансфер домену

6. Що потрібно для переносу домену від іншого реєстратора до Vega?
Для переводу імені , в якості адміністративного контакту (admin-c) домену повинна бути вказана особа, що підписала договір з Vega. Якщо власник договору і особа, вказана в admin-c – різні, прийом домену на обслуговування не гарантується.
Перед початком процедури трансферу, власник домену повинен повідомити поточного реєстратора про бажання перевести домен до нас на обслуговування.
7. Скільки часу займає трансфер?
Процес трансферу може тривати від кількох хвилин до кількох днів і залежить від багатьох факторів:
  • Правила певної доменної зони – наприклад, трансфер доменів .com, .net, .org, .info, .biz займає 5-7 днів. Трансфер доменів .ua, .com.ua, .kiev.ua, .regions.ua складає 1-5 днів.
  • Згода поточного реєстратора на трансфер домену – зазвичай, якщо реєстратор не має заперечень проти трансферу, домен переноситься протягом 1-2 днів. Якщо поточний реєстратор проти переводу домену з певних причин, тривалість трансферу може бути збільшена на невизначений термін. У такому випадку власник домену повинен звернутися до служби підтримки користувачів цього реєстратора для отримання пояснень щодо причин затримки.
  • Правильність запиту на трансфер – при трансфері домену необхідно вказати в заявах (як поточному, так і майбутньому реєстраторам) детальну інформацію про домен і про нового реєстратора, тобто – ім’я домену, офіційну назву компанії-реєстратора і його ідентифікатор в реєстрі домену.

Робота домену

8. Чи можливо зареєструвати домен у Vega, а хостинг – у іншого провайдера?
Так, можливо. При цьому лише необхідно змінити А-запис домену, який буде вказувати на хостинг.
9. Як змінити ns-сервера в домені?
Для зміни ns-серверів в «Особистому кабінеті» оберіть розділ «Ваш домен», після чого – «Змінити ns».
10. Після зміни записів домену, сайт не відкривається.
Зміна ресурсних записів домену на наших серверах виконується одразу, але для оновлення даних про домен на серверах по всій мережі, потрібен час. Гарантований час такого оновлення – 24-72 години.