Гуманітарні рейси Ріната Ахметова доставлять у січні півмільйона продуктових наборів до Донбасу

11.01.2015

Сьогодні, 9 січня, із Дніпропетровська до Донецька виїхав перший у цьому році гуманітарний рейс Ріната Ахметова. Перша колона машин доставить сьогодні для мирних жителів регіону 260 тонн продуктів – цукор, макарони, крупи, вівсяні пластівці. Всього ж протягом січня Штаб планує відправити до Донбасу 8000 тонн продуктів для формування 500000 гуманітарних наборів.

«Для Штабу вкрай важливо виконати цей план після блокування гуманітарного рейсу батальйонами у кінці грудня – населення Донбасу, ті незахищені категорії мирних жителів, яким допомагає Гуманітарний штаб Ахметова, чекають цієї допомоги, – коментує Максим Ровінський, волонтер Гуманітарного штабу Ріната Ахметова. – І це те завдання, яке поставив перед штабом Рінат Ахметов, – максимально допомогти мирному населенню. При таких великих обсягах гуманітарного вантажу Штаб жорстко стежить за якістю продуктів у наборах – усі вони сертифіковані, на кожній упаковці перевірено термін придатності. Штаб працює тільки з перевіреними постачальниками. У частині кільки – це, наприклад, одна з кращих торгових марок («Аквамарин»). В умовах зими Штаб планував замінити рибні консерви на тушонку і тим самим збільшити калорійність наборів, але блокування вантажів у грудні перешкодило цьому».

Напередодні відправки рейсу Гуманітарний штаб Ріната Ахметова направив листа з повідомленням про склад рейсу, кількість і номери машин до МВС, ДАІ, Генерального штабу, СБУ, Міністерства оборони, ГСЧС, Штабу АТО, до Дніпропетровської ОДА. Машини йдуть з необхідним пакетом документів та протоколом прозорості.

Перед відправкою вміст фур і супровідна документація були перевірені представником батальйону «Дніпро-1» у присутності ЗМІ. В'ячеслав Печененко, командир батальйону «Дніпро-1»: «Ми усе перевірили. Вміст машин відповідає всім документам. Це дійсно продукти першої необхідності – цукор, крупа, макарони – для мирних жителів. Вантаж при нас опломбований і далі буде слідувати без доглядів».

По прибуттю на стадіон «Донбас Арена» на кожну одиницю гуманітарної допомоги будуть наклеєні стікери «Благодійна допомога. Не для продажу», потім продукти розфасовуються по 14-кілограмових пакетах. У складі кожного – цукор, борошно, соняшникова олія, крупи, макаронні вироби, консерви м'ясні та рибні, згущене молоко, печиво, кукурудза.

Допомога призначається самим незахищеним категоріям мирних жителів Донецької і Луганської областей.