Фінансові результати Vega за І квартал: збільшення EBITDA та розширення мережі гігабітного інтернету

27.04.2021

финансовые результаты

За підсумками першого кварталу 2021 року чистий дохід Національного телеком-оператора Vega склав 139,5 млн грн. Компанія продовжує розвивати бізнес шляхом цифрової трансформації й такий напрямок позитивно впливає на фінансові результати. Показник EBITDA збільшився на 4%, у порівнянні з аналогічним періодом минулого року, і перевищив 31,3 млн грн.

Продовжує зростати частка доходів від надання інтернет послуг та передачі даних за сучасними оптоволоконними технологіями (FTTx і GPON) у retail напрямку і за три місяці поточного року вона склала 47%. Дохід від wholesale напрямку також має позитивну тенденцію росту і перевищив 13,1 млн грн. Загалом надходження за доступ до мережі інтернет досягли 42.3 млн грн, з них за оптичними технологіями 39,1 млн грн. У порівнянні з першим кварталом 2020-го, на 25% збільшились доходи від VoIP телефонії в B2B сегменті. Такий ріст зумовлений активною міграцією мідних сервісів на оптичні мережі та новими включеннями клієнтів.


Національний оператор активно інвестує кошти в розвиток інфраструктури, оновлення обладнання та каналів передачі даних, а також у довгострокове стратегічне партнерство. Капітальні інвестиції компанії за перші три місяці перевищили 25,7 млн грн і це на 28% більше, ніж минулого року. Початок 2021-го став для провайдера особливо результативним у розширенні зони покриття нової гігабітної мережі, завдяки чому високошвидкісний інтернет Gigabit вже доступний у 150 тис. домогосподарств Києва, Одеси, Львова, Дніпра і Запоріжжя.

Клієнтська база користувачів Gigabit також суттєво збільшилась. Дотримуючись всіх карантинних обмежень та заходів безпеки, лише за січень-березень фахівці Vega підключили до нової мережі понад 1500 абонентів. Як результат, доходи від гігабітних клієнтів зросли у 4,5 раза, у порівнянні з аналогічним періодом 2020 року.

«Долаючи виклики, які в Україну та світ принесла пандемія, ми направляємо максимум зусиль на наше основне завдання, як національного телеком-оператора – забезпечити надійним зв’язком кожного абонента. Ми продовжуємо тримати курс на розвиток високошвидкісного інтернету Gigabit і вже маємо позитивний результат. Клієнтська база постійно збільшується, а разом з нею зростають і фінансові показники. Сьогодні гігабітним інтернетом, який не лише необхідний для комфортної віддаленої роботи та навчання, а і є майбутнім у сфері інтернет комунікацій, вже користуються понад 3600 абонентів. Також ми продовжуємо створювати зручні цифрові рішення для бізнесу. Вагомим досягненням у цьому напрямку є розширення можливостей зберігання та передачі даних. На початку року в рамках угоди з дата-центром, який побудований та сертифікований відповідно до міжнародного стандарту надійності TIER III, Vega отримала в повне розпорядження під власні проєкти 200 м2 та 90 стійок у сучасному ЦОД. Це додаткові можливості для клієнтів Vega – отримати готові відмовостійкі й сучасні телеком-сервіси», – відзначив Генеральний директор, Мурат Чинар.

За I квартал 2021 року компанія перерахувала 26,5 млн грн податків і зборів до бюджетів усіх рівнів.

Нагадаємо, що піклуючись про здоров'я працівників та абонентів, усі роботи з обслуговування клієнтів компанія проводить слідуючи нормам безпеки й дотримуючись усіх заходів із запобігання поширення на території України вірусу COVID-19.